Szerokie grono osób korzysta z farbowania włosów zarówno w domu, jak i w gabinecie fryzjerskim. Jeśli chcemy zmienić kolor swojej fryzury, możemy postawić na różnorodne odcienie farb do włosów, zgodnie ze swoimi potrzebami! Oferta w tym wypadku jest niezwykle szeroka, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Co musimy wiedzieć o koloryzacji włosów?

Jak często farbować włosów?

Okazuje się, że farbowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w salonach fryzjerskich. Jak często można z niego korzystać? Nie zapominajmy o tym, że koloryzacja stanowi pewne obciążenie dla fryzury, dlatego wybierajmy takie rozwiązanie wtedy, gdy naprawdę jest to niezbędne. Zazwyczaj po kilku tygodniach widać odrost na włosach, przy czym wiele zależy od tego, w jakim tempie rosną kosmyki. Najczęściej kobiety doskonale wiedzą, kiedy udać się do fryzjera na odświeżenie koloru! Jeżeli nasze włosy są w kiepskiej kondycji, lepiej jest poczekać z farbowaniem i postawić na odpowiednią regenerację. 

Rozjaśnianie włosów

Niezwykle cenionym kolorem włosów jest blond, jednakże podczas farbowania musimy zachować ostrożność. Zmiana koloru jest łatwiejsza wtedy, gdy zamierzamy je przyciemnić. Z kolei w trakcie rozjaśniania należy stopniowo osiągać zamierzone efekty – najlepiej korzystając z rozjaśniania o dwa-trzy tony. Przy radykalnej zmianie poszukajmy zaufanego fryzjera, gdyż samodzielnie takie zadanie może być wymagające! Ponadto pamiętajmy o dobraniu odcienia włosów do typu naszej urody. 

Jak zadbać o włosy farbowane?

Cenne informacje na temat pielęgnacji włosów znajdziemy na stronie https://ohmyhair.com.pl/. W jaki sposób trzeba zadbać o włosy farbowane, tak aby cieszyć się trwałym kolorem przez długi czas? Jedną z najważniejszych kwestii jest w tym wypadku odpowiednia pielęgnacja. Ten proces rozpoczyna się już od zabiegu koloryzacji -po zmyciu farby konieczne jest zamknięcie rozpulchnionych łusek włosów. W takiej sytuacji posłużą nam szampony i odżywki zakwaszające o wysokim pH, użytkowane po każdym farbowaniu. Jeśli farbujemy włosy w domowym zaciszu, powinniśmy mieć pod ręką takie kosmetyki! Z kolei pomiędzy koloryzacjami zalecane jest stosowanie produktów do włosów farbowanych. Można je z powodzeniem znaleźć w wielu drogeriach i aptekach, oczywiście mając na uwadze swoje potrzeby i kondycję włosów. 

Poszukiwanie produktów do pielęgnacji włosów farbowanych nie zawsze jest łatwe. Co zatem zrobić, aby szybko znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie? Na szczęście możemy liczyć na profesjonalną pomoc ekspertów w sklepach z takimi kosmetykami, dzięki czemu proces zakupu staje się łatwiejszy. Przeanalizujmy to, czego potrzebują nasze włosy, jakie mamy wymagania co do pielęgnacji i na czym najbardziej nam zależy. Producenci kosmetyków do włosów na każdym kroku poszerzają dostępny asortyment, dlatego możemy liczyć na niezawodne propozycje o skutecznym działaniu. W efekcie nawet po częstym farbowaniu nasza fryzura pozostanie zdrowa, pełna blasku i estetyki!

O autorze

Publikuję tylko i wyłącznie artykuły sponsorowane.