Suche, łamliwe, kruche i osłabione włosy to częsty problem. Bywa, że jest to wynik częstej stylizacji z pomocą wysokich temperatur czy zabiegów koloryzacji. Może to być również efekt błędów pielęgnacyjnych czy nawet silnego działania słońca. Przy wyraźnym osłabieniu stosowanie lekkiej odżywki może nie wystarczyć. Sięgnij po serum do włosów dla natychmiastowego efektu nawilżenia, ochrony i przyspieszonej regeneracji.

Czy wiesz, że na uszkodzenia najbardziej narażone są końcówki?

Kiedy włosy tracą właściwy poziom nawilżenia, na początku nie widać tego na całej ich długości. Spadek kondycji dotyczy przede wszystkim końcówek, do których dociera najmniej substancji odżywczych i najszybciej ulegają przesuszeniu. W dodatku są one najbardziej narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, i to czasem tak trywialnych, jak nawet przycinanie włosów zamkiem błyskawicznym.

Jeśli zauważasz osłabienie i przesuszenie włosów, zacznij przede wszystkim od wsparcia i odżywienia końcówek. Jeżeli już są rozdwojone i matowe, możesz je lekko przyciąć – bez tego włosy mogą dalej się rozdwajać, z czasem nawet na całej długości. Osłabione końcówki skorzystają na zastosowaniu odpowiedniego kosmetyku, który z jednej strony je nawilży, z drugiej zabezpieczy.

Olejki i serum do włosów dla intensywnej regeneracji

Olejki i serum do włosów to produkty stworzone dla silnego wsparcia osłabionych włosów. Możesz stosować je na same końcówki, co wskazane, gdy zauważysz pierwsze objawy przesuszenia. Nałożone na końcówki nie obciążą włosów, za to zabezpieczą je przed uszkodzeniami i uchronią przed dalszą utratą nawilżenia.

Przy wyraźnie osłabionych, suchych i zniszczonych włosach możesz zastosować serum i odżywcze olejki na całej ich długości. Wiele tego typu produktów opracowywanych jest pod kątem lekkiej konsystencji, która nie skleja włosów, łatwo się rozczesuje i sprawia, że fryzura wydaje się miększa.

Wśród olejków znajdziesz duży wybór kosmetyków stworzonych dla włosów z tendencją do puszenia się. Warto wiedzieć, że najczęściej jest to objaw osłabienia włosów. Przy przesuszeniu łuska włosa nieco się odchyla, przez co włosy przestają być gładkie, gorzej się układają i puszą. Żeby temu zapobiec, stosuj kosmetyki wypełniające łuskę włosa, wygładzające i dodające blasku. Niektóre z nich dodatkowo zapewniają włosom termo ochronę niezbędną przed stylizacją prostownicą lub lokówką.

Jak stosować serum do włosów?

Na osłabione włosy serum zaleca się stosować po każdym ich umyciu. Produkt ten nakłada się na wilgotne kosmyki, najpierw rozcierając kilka kropel olejku w dłoniach, a następnie wmasowując go we włosy. Nie spłukuj tych kosmetyków – pozwól włosom wyschnąć i dopiero zajmij się ich stylizacją. Pamiętaj, żeby nałożyć na nie serum jeszcze przed sięgnięciem po suszarkę czy prostownicę, żeby jego formuła zapewniła Twoim włosom ochronę przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

Warto wiedzieć, że olejki możesz również zastosować na suche włosy. W ten sposób zabezpieczysz i nawilżysz końcówki, a także dodasz blasku gotowej fryzurze. Serum może przydać się także wtedy, gdy Twoje włosy będą trudne do rozczesania. Wmasuj w nie kilka kropel produktu, zanim zaczniesz je rozczesywać, a mniej włosów ulegnie złamaniu.

Jedyne, na co warto uważasz podczas stosowania odżywczych olejków, to umiar w nakładaniu tego kosmetyku na włosy. Ma on formułę pełną cennych składników i zwykle nieco tłustą konsystencję, która dobrze rozprowadza się na włosach, dodaje im blasku i je wygładza. Jeśli jednak nałożysz jej zbyt dużo, Twoja fryzura może stracić objętość.

O autorze

Publikuję tylko i wyłącznie artykuły sponsorowane.