Każdego dnia staramy się wybierać jak najlepsze kosmetyki do naszej skóry i włosów. Przykładamy się do codziennej pielęgnacji, patrząc na składy kremów,
tak aby zawierały składniki aktywne. Czy to jednak wystarczy, aby mieć piękną skórę i włosy?

Dlaczego promieniowanie UV jest dla nas szkodliwe?

Dbając o swoją skórę i włosy, nastawiamy się na rezultaty dzięki codziennie pielęgnacji. Oczyszczanie, tonizowanie, wklepywanie kremów, demakijaż, te wszystkie kroki zna każda z nas. Zasadniczo jakość kosmetyków jest niezwykle istotna, bo to dzięki niej można wybrać krem czy serum dopasowane ściśle do naszych potrzeb. Krem nawilżający, serum anti-age i płyn micelarny – te kosmetyki są obecnie bardzo popularne i stanowią dobrą bazę wyjściową. Czy jednak to wszystko, co trzeba zrobić w pielęgnacji? Oczywiście nie, bo oprócz oczyszczania, nawilżania i terapii anti-age, liczy się ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Działa ono każdego dnia, nawet w pochmurny dzień, o czym niewiele osób pamięta. Promieniowanie UV powoduje fotostarzenie się skóry, czyli powolną degenerację komórek skóry, przyspieszone starzenie skóry i uszkodzenie jej.

Chroń swoją cerę każdego dnia w roku

Jeśli wiesz już, dlaczego promieniowanie ultrafioletowe jest szkodliwe, musisz skupić się na skutecznej i dokładnej ochronie swojej skóry. Jak możesz to zrobić? Przede wszystkim po oczyszczeniu skóry, nakładaj na skórę krem z filtrem UV lub taki krem, który oprócz składników aktywnych, zawiera również wysokie filtry. Mamy tutaj na myśli filtry na poziomie SPF 50, bo tak wysokie wartości pozwolą chronić delikatną skórę twarzy. Jest to niezwykle ważne, bo filtry ochronne zmniejszają ryzyko nieprawidłowej relacji skórnej na opalanie się. Skóra jest chroniona, a promieniowanie UV nie wywołuje takich zmian. Jeśli potraktujesz smarowanie się kremem z filtrem UV naprawdę poważnie, możesz spodziewać się lepszych rezultatów niż używanie wielu składników aktywnych na swoją skórę. Ochrona skóry przed promieniowaniem UV to najlepszy krok w celu ochrony skóry i opóźnienia skutków starzenia się. Jeśli lubisz wielofunkcyjne kosmetyki, to nic prostszego, wybierz krem nawilżający z kwasem hialuronowym, retinolem i filtrami UV na poziomie SPF 50, a dasz swojej skórze wszystko czego potrzebuje. 

Włosy również potrzebują ochrony przed promieniowaniem UV

Jeśli chronisz skórę twarzy i ciało przed opalaniem się, to nie zapomnij również o noszeniu nakrycia na głowie i sprayach z ochroną UV. Twoje włosy są narażone na promieniowanie UV każdego dnia, tak samo na zmienne warunki atmosferyczne. Oprócz ochrony Twoich włosów przed słońcem, są także inne czynniki, które mogą wpływać na ich uszkodzenia. To głównie stylizacja na gorąco, która za sprawą wysokiej temperatury, może niszczyć włosy i powodować ich suchość oraz łamliwość. Lokówka, prostownica, suszenie na gorąco, to wszystko naprawdę niszczy Twoje włosy. Dlatego termoochrona włosów jest tak ważna przed zabiegami z wysoką temperaturą. Kosmetyki termoochronne tworzą na włosach ochronny filtr, który daje cienką warstwę na powierzchni kosmyków, chroniąc je przed wysuszeniem i uszkodzeniami.

O autorze

Publikuję tylko i wyłącznie artykuły sponsorowane.