Aby pływanie w basenie było przyjemne i korzystne powinny zostać spełnione dwa ważne warunki: regularnie czyść wodę środkami chemicznymi i dbaj o wysoką jakość filtracji. Chemia basenowa dezynfekuje wodę, niszczy wirusy i glony. Filtracja zapewnia oczyszczenie wody z zanieczyszczeń mechanicznych. Ale co zrobić z większymi śmieciami? Jak usunąć nalot, który stopniowo pojawia się na powierzchni każdego basenu? Ręczny i automatyczny odkurzacz do basenu pomoże poradzić sobie z tym problemem. Skutecznie czyści nieckę, usuwa nalot i duże zanieczyszczenia z dna basenu: gałęzie, liście, kamienie, piasek. Odkurzacz zwalnia również z nieefektywnego czyszczenia ręcznego za pomocą akcesoriów takich jak siatki i szczotki.

Odkurzacze do basenów pod względem zasady działania dzielą się na:

  • Modele ręczne
  • Roboty

Rozważmy każdy rodzaj tego przydatnego urządzenia, porównując cechy i różnice.

Odkurzacz ręczny

Modele ręczne składają się z obudowy, w której mieści się filtr do zbierania śmieci, dysze i rura teleskopowa do ręcznego sterowania. Zalety tych urządzeń:

  • Mały rozmiar
  • Niska waga

Przymocuj rurę teleskopową do obudowy, opuść odkurzacz do wody i włącz go. Odkurzacz ręczny jest łatwy w obsłudze: wystarczy przytrzymać rurę i przesuwać urządzenie po powierzchni basenu.

W różnych modelach filtry do odkurzaczy mogą występować w postaci kosza na duże śmieci, worka lub wkładu na drobne zanieczyszczenia. Istnieją również modele z podwójną filtracją, jak na przykład Kokido Voltera. W takich modelach przewidziano dwa filtry do usuwania dużych zanieczyszczeń i dokładnej filtracji.

Robot odkurzający

Roboty odkurzające są dość popularne wśród właścicieli wszelkiego rodzaju basenów ze względu na główną zaletę – użytkownik nie musi nic robić. Odkurzacz działa samodzielnie, wystarczy podłączyć robota do sieci elektrycznej.

Urządzenia posiadają pojemniki z filtrem do zbierania zanieczyszczeń, a dzięki wałkom poruszają się po powierzchni niecki. Wałki gumowe nadają się do folii, wałki piankowe czyszczą wszelkiego rodzaju powłoki.

robot-odkurzajacy.jpg

Im większa moc odkurzacza do basenu, tym mocniej będzie zasysał zanieczyszczenia. Wśród robotów odkurzających znajdują się również modele, które:

  • Samodzielnie wyznaczają trajektorię ruchu, co sprawia, że ​​sprzątanie jest jeszcze bardziej efektywne.
  • Programują czas i cykle czyszczenia.
  • Sterowane są zdalnie ze smartfona Wi-Fi lub Bluetooth.

Na przykład odkurzacz Hayward Tigershark QC idealnie nadaje się do czyszczenia prywatnych basenów o powierzchni do 80 m². Wydajność urządzenia wynosi 17 m³/h. Odkurzacz porusza się z prędkością 18 m/min i w półtorej godziny sprawnie odkurza całą powierzchnię basenu, w tym linię wodną, dno i ściany.

Odkurzacz określa kształt basenu i porusza się po zaprogramowanej linii. Pozwala to na dokładne oczyszczenie całej powierzchni basenu z uwzględnieniem narożników i występów.

Dzięki piankowym wałkom odkurzacz do basenu jest uniwersalny i nadaje się do czyszczenia każdej powierzchni.

Filtr urządzenia posiada 2 wkłady i zbiera zanieczyszczenia o wielkości do 5 mikronów, a nawet pleśń i muł.

O autorze

Publikuję tylko i wyłącznie artykuły sponsorowane.